SQP20AJB-0R24
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R24
Description
RES 0.24 OHM 5% 20W AXIAL
Resistance :
240mOhm
Power (Watts) :
20W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-0R24
240mOhm, 20W, Wirewound,