SQP20AJB-0R22
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R22
Description
RES 0.22 OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
220mOhm
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-0R22
220mOhm, 20W, Wirewound,