SQP20AJB-0R2
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R2
Description
RES 0.2 OHM 5% 20W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
200mOhm
Power (Watts) :
20W
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP20AJB-0R2
200mOhm, 20W, Wirewound,