SQP20AJB-0R18
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R18
Description
RES 0.18 OHM 5% 20W AXIAL
Power (Watts) :
20W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Resistance :
180mOhm
Datasheets
SQP20AJB-0R18
180mOhm, 20W, Wirewound,