SQP20AJB-0R15
Mfr.Part #
SQP20AJB-0R15
Description
RES 0.15 OHM 5% 20W AXIAL
Power (Watts) :
20W
Size / Dimension :
0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
150mOhm
Datasheets
SQP20AJB-0R15
150mOhm, 20W, Wirewound,