SQP200JB-8R2
Mfr.Part #
SQP200JB-8R2
Description
RES 8.2 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
8.2Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
SQP200JB-8R2
8.2Ohm, 2W, Wirewound,