SQP200JB-8K2
Mfr.Part #
SQP200JB-8K2
Description
RES 8.2K OHM 5% 2W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
8.2kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
SQP200JB-8K2
8.2kOhm, 2W, Metal Oxide Film,