SQP200JB-75R
Mfr.Part #
SQP200JB-75R
Description
RES 75 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
75Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Datasheets
SQP200JB-75R
75Ohm, 2W, Metal Oxide Film,