SQP200JB-6R8
Mfr.Part #
SQP200JB-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
6.8Ohm
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP200JB-6R8
6.8Ohm, 2W, Wirewound,