SQP200JB-6K2
Mfr.Part #
SQP200JB-6K2
Description
RES 6.2K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Resistance :
6.2kOhm
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP200JB-6K2
6.2kOhm, 2W, Metal Oxide Film,