SQP200JB-68R
Mfr.Part #
SQP200JB-68R
Description
RES 68 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Resistance :
68Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Datasheets
SQP200JB-68R
68Ohm, 2W, Metal Oxide Film,