SQP200JB-5R1
Mfr.Part #
SQP200JB-5R1
Description
RES 5.1 OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
5.1Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP200JB-5R1
5.1Ohm, 2W, Wirewound,