SQP200JB-5K6
Mfr.Part #
SQP200JB-5K6
Description
RES 5.6K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
5.6kOhm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP200JB-5K6
5.6kOhm, 2W, Metal Oxide Film,