SQP200JB-560R
Mfr.Part #
SQP200JB-560R
Description
RES 560 OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
560Ohm
Datasheets
SQP200JB-560R
560Ohm, 2W, Metal Oxide Film,