SQP200JB-51R
Mfr.Part #
SQP200JB-51R
Description
RES 51 OHM 5% 2W AXIAL
Stock
3
In Stock :
3
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
51Ohm
Power (Watts) :
2W
Composition :
Metal Oxide Film
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP200JB-51R
51Ohm, 2W, Metal Oxide Film,