SQP200JB-510R
Mfr.Part #
SQP200JB-510R
Description
RES 510 OHM 5% 2W AXIAL
Stock
923
In Stock :
923
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
510Ohm
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP200JB-510R
510Ohm, 2W, Metal Oxide Film,