SQP200JB-4R3
Mfr.Part #
SQP200JB-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 2W AXIAL
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.3Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP200JB-4R3
4.3Ohm, 2W, Wirewound,