SQP200JB-43K
Mfr.Part #
SQP200JB-43K
Description
RES 43K OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
43kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
SQP200JB-43K
43kOhm, 2W, Metal Oxide Film,