SQP200JB-3K6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP200JB-3K6
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 3.6K OHM 5% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Oxide Film
Series :
SQP
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Resistance :
3.6kOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP200JB-3K6
3.6kOhm, 2W, Metal Oxide Film,