SQP200JB-39R
Mfr.Part #
SQP200JB-39R
Description
RES 39 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Resistance :
39Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Composition :
Metal Oxide Film
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
SQP200JB-39R
39Ohm, 2W, Metal Oxide Film,