SQP200JB-39K
Mfr.Part #
SQP200JB-39K
Description
RES 39K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
39kohm
Datasheets
SQP200JB-39K
39kOhm, 2W, Metal Oxide Film,