SQP200JB-360R
Mfr.Part #
SQP200JB-360R
Description
RES 360 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Composition :
Metal Oxide Film
Tolerance :
±5%
Resistance :
360Ohm
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Datasheets
SQP200JB-360R
360Ohm, 2W, Metal Oxide Film,