SQP200JB-33K
Mfr.Part #
SQP200JB-33K
Description
RES 33K OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Resistance :
33kOhm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
2W
Datasheets
SQP200JB-33K
33kOhm, 2W, Metal Oxide Film,