SQP200JB-2R2
Mfr.Part #
SQP200JB-2R2
Description
RES 2.2 OHM 5% 2W AXIAL
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.2Ohm
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Datasheets
SQP200JB-2R2
2.2Ohm, 2W, Wirewound,