SQP200JB-2K7
Mfr.Part #
SQP200JB-2K7
Description
RES 2.7K OHM 5% 2W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.7kohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Datasheets
SQP200JB-2K7
2.7kOhm, 2W, Metal Oxide Film,