SQP200JB-2K2
Mfr.Part #
SQP200JB-2K2
Description
RES 2.2K OHM 5% 2W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
2.2kOhm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
SQP200JB-2K2
2.2kOhm, 2W, Metal Oxide Film,