SQP200JB-22K
Mfr.Part #
SQP200JB-22K
Description
RES 22K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Tolerance :
±5%
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
22kOhm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP200JB-22K
22kOhm, 2W, Metal Oxide Film,