SQP200JB-1R2
Mfr.Part #
SQP200JB-1R2
Description
RES 1.2 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Tolerance :
±5%
Composition :
Wirewound
Resistance :
1.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Datasheets
SQP200JB-1R2
1.2Ohm, 2W, Wirewound,