SQP200JB-18K
Mfr.Part #
SQP200JB-18K
Description
RES 18K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
18kOhm
Datasheets
SQP200JB-18K
18kOhm, 2W, Metal Oxide Film,