SQP200JB-10K
Mfr.Part #
SQP200JB-10K
Description
RES 10K OHM 5% 2W AXIAL
Composition :
Metal Oxide Film
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Resistance :
10kOhm
Datasheets
SQP200JB-10K
10kOhm, 2W, Metal Oxide Film,