SQP200JB-0R91
Mfr.Part #
SQP200JB-0R91
Description
RES 0.91 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Composition :
Wirewound
Resistance :
910mOhm
Datasheets
SQP200JB-0R91
910mOhm, 2W, Wirewound,