SQP15AJB-75R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP15AJB-75R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 75 OHM 5% 15W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.492 Squarex1.890L 12.50mmx48.00mm
Power (Watts) :
15W
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Wirewound
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Series :
SQP
Packaging :
Bulk
Resistance :
75Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP15AJB-75R
75Ohm, 15W, Wirewound,