SQP15AJB-330R
Mfr.Part #
SQP15AJB-330R
Description
RES 330 OHM 5% 15W AXIAL
Composition :
Wirewound
Resistance :
330Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
15W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.492 Squarex1.890L 12.50mmx48.00mm
Datasheets
SQP15AJB-330R
330Ohm, 15W, Wirewound,