SQP15AJB-22R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQP15AJB-22R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22 OHM 5% 15W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
15W
Resistance :
22Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
SQP
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Feature :
Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.492 Squarex1.890L 12.50mmx48.00mm
Published :
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Datasheets
SQP15AJB-22R
22Ohm, 15W, Wirewound,