SPD125R-393M
Mfr.Part #
SPD125R-393M
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 2A 105 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±20%
Series :
SPD125R
Material - Core :
Ferrite
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Published :
Max DC Current :
2A
Pbfree Code :
yes
Depth :
12.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
2A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Packing Method :
TR, 13 INCH
Shielding :
yes
DC Resistance (DCR) :
105mOhm Max
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Lead Free :
Lead Free
Case/Size Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Construction :
RECTANGULAR
Height :
6mm
Type :
Wirewound
Inductance :
39μH
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Test Frequency :
1kHz
JESD-609 Code :
e3
Datasheets
SPD125R-393M
API Delevan SPD125R-393M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD