SPD125R-333M
Mfr.Part #
SPD125R-333M
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 2.1A 95 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Packing Method :
TR, 13 INCH
Type :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Test Frequency :
1kHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
DC Resistance (DCR) :
95mOhm Max
Series :
SPD125R
Inductance :
33μH
Material - Core :
Ferrite
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Lead Free :
Lead Free
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Current Rating :
2.1A
Height :
6mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Published :
Depth :
12.8mm
Construction :
RECTANGULAR
HTS Code :
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Case/Size Code :
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Max DC Current :
2.1A
Size / Dimension :
0.472Lx0.472W 12.00mmx12.00mm
Surface Mount
Shielding :
yes
Pbfree Code :
yes
Datasheets
SPD125R-333M
API Delevan SPD125R-333M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD