SMLJ30A-QH
Mfr.Part #
SMLJ30A-QH
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
62A
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Power Line Protection :
No
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
JESD-609 Code :
e3
Applications :
Automotive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMLJ
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V