SMLJ110AE3/TR13
Mfr.Part #
SMLJ110AE3/TR13
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Product Status :
Active
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Applications :
GENERAL PURPOSE
Microchip
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Series :
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V
Brand :
DO-214AB, SMC
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
16.8A
Base Product Number :
SMLJ110
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
177V