SMLJ110E3/TR13
Mfr.Part #
SMLJ110E3/TR13
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Series :
SMLJ
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Product Status :
Active
Power Line Protection :
No
Microchip
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
15.4A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Brand :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
196V
Package :
Tape and Reel (TR)
Unidirectional Channels :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Capacitance @ Frequency :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)