SMLJ24A-QH
Mfr.Part #
SMLJ24A-QH
Manufacturer
Bourns, Inc.
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
77.2A
Base Part Number :
SMLJ24
Series :
Automotive, AEC-Q101, SMLJ
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
38.9V