SMLJ11AE3/TR13
Mfr.Part #
SMLJ11AE3/TR13
Description
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
164.8A
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Base Product Number :
SMLJ11
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V