SMI18-9-V-N5
Mfr.Part #
SMI18-9-V-N5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 20W
Product Category :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Current - Output (Max) :
2.2A
Region Utilized :
International
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Output :
9V
Operating Temperature :
0°C~40°C
Polarization :
Negative Center
Cord Length :
59 1.50m
Size / Dimension :
2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
Form :
Wall Mount (Class II)
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE
Series :
SMI18 (18W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
19.8W
No Load Power Consumption :
100mW Max