SMI12-12-KB-MUB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMI12-12-KB-MUB
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Base Product Number :
SMI12
Series :
SMI12 (12W)
Package :
Box
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
No Load Power Consumption :
750mW (Max)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Approval Agency :
CE, cUIus, FCC, PSE
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
2.72" L x 1.25" W x 1.87" H (69.0mm x 31.8mm x 47.5mm)
Cord Length :
59" (1.50m)
Region Utilized :
International
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Output Connector :
USB Micro
Product Status :
Active
Current - Output (Max) :
1A
Standard Number :
Form :
Wall Mount (Class II)
Applications :
ITE (Commercial)
Polarization :
Power (Watts) :
12 W