SMI18-9-K-P6R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMI18-9-K-P6R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 20W
Stock
197
In Stock :
197
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Applications :
ITE (Commercial)
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
9V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Connector Type :
PLUG
Polarity :
Positive
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE, RCM
Voltage - Input :
90V~264VAC
Factory Lead Time :
20 Weeks
No Load Power Consumption :
100mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Region Utilized :
International
Published :
2016
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Polarization :
Positive Center
Series :
SMI18 (18W)
Weight :
0.375lb 170.1g
Cord Length :
59 1.50m
Max Output Current :
2.2A
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Connector :
Multi-Blade
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
18W
Height :
65.532mm
Power (Watts) :
20W