SMI18-5-V-P12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMI18-5-V-P12
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
18W
Region Utilized :
International
Series :
SMI18 (18W)
Factory Lead Time :
20 Weeks
No Load Power Consumption :
100mW Max
Power (Watts) :
15W
Weight :
0.375lb 170.1g
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Output Connector :
Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
Published :
Input Connector :
Multi-Blade
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Output :
5V
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, PSE, RCM
Height :
65.532mm
Max Output Current :
3A
Polarity :
Positive
Operating Temperature :
0°C~40°C