SMI12-9-4W-CUB
Mfr.Part #
SMI12-9-4W-CUB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Output Connector :
USB C Receptacle
No Load Power Consumption :
750mW (Max)
Approval Agency :
CE, cUIus, FCC, PSE
Power (Watts) :
12 W
Current - Output (Max) :
1.33A
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Cord Length :
59" (1.50m)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Series :
SMI12 (12W)
Size / Dimension :
2.72" L x 1.25" W x 1.87" H (69.0mm x 31.8mm x 47.5mm)
Voltage - Output :
9V
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C