SMI12-9-4B-P5
Mfr.Part #
SMI12-9-4B-P5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Wall Mount (Class II)
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Polarization :
Positive Center
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Series :
SMI12 (12W)
Current - Output (Max) :
1.33A
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
No Load Power Consumption :
750mW (Max)
Power (Watts) :
12 W
Standard Number :
Approval Agency :
CE, cUIus, FCC, PSE
Voltage - Output :
9V
Size / Dimension :
2.72" L x 1.25" W x 1.87" H (69.0mm x 31.8mm x 47.5mm)
Cord Length :
59" (1.50m)