SMI12-5-KB-MUB
Mfr.Part #
SMI12-5-KB-MUB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Cord Length :
59" (1.50m)
Polarization :
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Series :
SMI12 (12W)
Current - Output (Max) :
2A
Size / Dimension :
2.72" L x 1.25" W x 1.87" H (69.0mm x 31.8mm x 47.5mm)
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
750mW (Max)
Approval Agency :
CE, cUIus, FCC, PSE
Voltage - Output :
5V
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Power (Watts) :
10 W
Output Connector :
USB Micro
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C