SMI12-5-4W-P6
Mfr.Part #
SMI12-5-4W-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
No Load Power Consumption :
750mW (Max)
Polarization :
Positive Center
Approval Agency :
CE, cUIus, FCC, PSE
Input Connector :
Multi-Blade (Included)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Voltage - Output :
5V
Power (Watts) :
10 W
Size / Dimension :
2.72" L x 1.25" W x 1.87" H (69.0mm x 31.8mm x 47.5mm)
Cord Length :
59" (1.50m)
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
SMI12 (12W)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Current - Output (Max) :
2A