SMG450VB68M20CLL
Mfr.Part #
SMG450VB68M20CLL
Description
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.989kOhm @ 120Hz
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 85°C
Ripple Current :
370mA
Voltage - Rated DC :
450V
Ripple Current @ Low Frequency :
370mA @ 120Hz
Height Seated (Max) :
1.378 35.00mm
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Capacitance :
68µF
Size / Dimension :
0.787Dia 20.00mm
Lead Pitch :
10.0076mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Ripple Current @ High Frequency :
529.1mA @ 100kHz
Datasheets
SMG450VB68M20CLL
United Chemi-Con SMG450VB68M20CLL
SMG 68μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 370mA 0.787Dia 20.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can